Göğüs Yaralarına Karşı Neler Kullandım?

2 months ago Sağlık/Bebek10

Öncelikle belirtmem gerekirse göğüs yaram olmadı 🙂 Ama bir sorun neden olmadı maharet yara olmadan emzirmeyi başarmakta 🙂 Neler Yaptım?

Göğüs yapısı olarak emzirmeye uygun olduğumu söyledi çevremdekiler ben o işten anlamam. Ama ben neler yaptım? Hastaneye yanıma klasik Lansinoh göğüs ucu kremi ve Philips Avent’in göğüs kalkanlarını götürmüştüm. İlk emzirme başlar başlamaz kullanmaya başladım. Emme sonrası kremledim, kalkanları taktım, bir sonraki emzirmeden önce kremi silerek emzirdim. Kremin bebek için zararı olmadığı söyleniyor ama yine de yoğun bir yapısı var onun ağzına değmesini istemediğim için temizledim, zor temizlenen bir yapısı var. Bu rutine ilk haftalar devam ettim. Süt tam anlamıyla gelip bollaştıkça emzirme aralarında kalkanların sütle dolduğunu göreceksiniz. Aman ziyan etmeyin bebeğiniz küçükse ve biberon kullanmak istemiyorsanız minik ilaç bardakları gibi aparatlarla ağzına akıtabilirsiniz. Bebeğin bu sütün her zerresine ihtiyacı var. Ben ilk zamanlar minik ilaç kadehlerini kullandım ancak sonra baş edemeyince biberona geçtim yine avent in yenidoğan 0 no biberonunu kullandım. Ucu tek delikli ve çok ince, emmesi için meme gibi ciddi kuvvet gerekiyor. Meme biberon karmaşası yaşamadık sütü onunla verdik.

Doğumdan önce gümüş kalkan vs. alsam mı diye düşünmüştüm hatta neredeyse alacaktım. Bir arkadaşım bu tarz şeyleri ihtiyaç olmadan alma, ihtiyaç duydukça alırsın ucuz şeyler değil elinde kalmasın demişti. Sağolsun iyi ki de demiş, o dönem fiyatı daha makul olduğundan göğüs kalkanı almıştım. Yeterli de geldi ilk zamanlar his olarak biraz acılı ama hiç çok kötü olmadım emzirmeyi öğrendikçe doğru pozisyonlarla ve biraz da yapı olarak şanslıysanız yara olmuyor. Benim müthiş ikilim göğüs ucu kremi ve kalkan oldu şiddetle tavsiye ediyorum.

Sevimli Gelin